Kennisbank voor het notariaat
Terug naar overzicht

Pandrechten op vorderingen: wat is de stand van zaken?

Diversen PE Notariaat 2022/31
Pandrechten op vorderingen: wat is de stand van zaken?
01 november 2022 Auteur mr. drs. R. (Ruben) van Dijken

Pandrechten zijn geen onbekend fenomeen in de notariële praktijk. Zo brengt de notaris krachtens zijn notariële ‘hypotheek’akte veelal ook één of meer pandrechten tot stand.
Voornamelijk pandrechten op vorderingen geven aanleiding tot praktijkvragen. Dit artikel geeft voor de (notariële) praktijk een overzicht van de huidige stand van het recht met betrekking tot: (i) de verpandbaarheid van vorderingen, (ii) de vereisten voor verpanding van een vordering, en (iii) de uitwinning van een verpande vordering.

Verder lezen?

Om dit document te kunnen bekijken, moet u ingelogd zijn.


Inloggen via Legal Intelligence

Geen inloggegevens?

Heeft uw kantoor een abonnement, dan is het aanvragen van extra inlogcodes gratis en kunt u deze hier aanvragen.
Heeft uw kantoor geen abonnement? Bekijk hier de abonnementsopties en prijzen.

Gratis studentenabonnement

Voor (voltijd) studenten is een gratis studentenabonnement beschikbaar. Bent u als student verbonden aan een notariskantoor dat een abonnement heeft, dan voegen wij u kosteloos toe aan het kantoorabonnement.

 


Gebruikers van Via Juridica

Bekijk alle